1. „O czym będziemy dziś rozmawiać?” – praca w zespołach, zadaniem dzieci jest ułożenie z literek wyrazów na „p” (prawa) i na „dzi” (dziecka) jeśli im się to uda dowiedzą się jaki będzie temat dzisiejszych zajęć, nauczyciel wspomaga i monitoruje pracę dzieci. Wspólne odczytanie wyrazów ułożonych z literek. 2.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W GRUPIE DZIECI 5 - LETNICHPrzygotowanie zajęć : Katarzyna B. Data : zajęć: Prawa dzieckaCele ogólne:• nabywanie wiadomości o prawach dziecka ,• kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw,• budzenie i wyzwalanie spontanicznej radości poprzez szczegółowe - dziecko: • zna własne prawa, • dostrzega potrzebę tworzenia praw i norm ,• potrafi wyrażać emocje i uczucia, • tworzy atmosferę radości, przyjaźni i zaufania, • aktywnie współpracuje z • rozmowa, oglądowa, praktycznego działania, Formy pracy: • indywidualna • zbiorowaŚrodki dydaktyczne: kartoniki czarne, zielone, rysunki - symbole, prawa dziecka spisane na kartonikach, zdania Prawda - nieprawda, tekst wiersza M. Brykczyńskiego ,, Prawa dziecka", nagranie piosenki, plansza Prawa dzieckaPrzebieg zajęć: 1. Zabawa integracyjna „Mały człowiek”. Dzieci ilustrują ruchem treść wiersza:Mały człowiek, duża sprawa. (dzieci przykucają, wstają i zataczają rękami koło)Mały człowiek ma swe prawa. (dzieci rękami wskazują siebie)Strzegąc praw tych należycie, (dzieci krzyżują ręce i przykładają do siebie)układamy dziecku życie. (dzieci klaszczą, a następnie witają się przez podanie ręki).2. „Prawda( zielony kartonik) – nieprawda( czarny)” – nauczycielka wypowiada różne zdania ( załącznik nr 1) , a dzieci reagując na stwierdzenia prawdziwe podnoszą w górę zielony kartonik, a na nieprawdziwe – czarny. 3. Słuchanie wiersza ,, Prawa dziecka” M. Brykczyńskiego: – rozmowa na jego temat . Dzieci zapamiętują najważniejsze prawa podane w „Co lubicie robić?” - zabawa z pedagogiki zabawy, wykorzystanie chusty animacyjnej. Nauczyciel wymienia czynności, które lubią wykonywać dzieci; te dzieci, które lubią wymienione zajęcia, wchodzą pod chustę, a następnie wracają na Dobieranie rysunku - symbolu do prawa ( załącznik nr 2). Nauczyciel czyta prawo, a wskazane dziecko wybiera symbol - obrazek. Czy każde dziecko na całym świecie ma prawo do: Rysunki ( załącznik nr 3)- miłości (rysunek serca) - życia w rodzinie (rys. rodziny) - zabawy (rys. zabawek) - bycia wśród rówieśników (rys. dzieci) - wyrażania uczuć (rys. mimiki twarzy) - nauki (rys. książki) - poznawania świata (rys. globus) - opieki lekarskiej (rys. termometru, stetoskopu....) - wypoczynku (rys. dzieci odpoczywających) - zaspakajania potrzeb (rys. składników pożywienia, ubrania) Czy są sytuacje, że dorośli nie przestrzegają praw dziecka? Dzieci odpowiadają na pytanie nauczyciela. 6. Wspólne oglądanie planszy demonstracyjnej ,, Prawa dziecka". Dzieci swobodnie wypowiadają się na temat obrazków. Podsumowanie zajęć, sprawdzenie czy dzieci zapamiętały podstawowe prawa. Dzieci formułują swoje prawa i uzasadniają na czym polega konkretne prawo. 7. Szczęśliwe dzieci - oglądanie świata przez kolorową folię i stwierdzenie, że świat byłby kolorowy, gdyby wszyscy dorośli przestrzegali praw Wysłuchanie piosenki,, Dziecka prawa".ZAŁĄCZNIK NR Dorośli mogą bić, krzywdzić Dzieci mogą chodzić do przedszkola i tam się bawić i Dzieci nie mają prawa mieć swojego imienia i mają prawo mieszkać w swoim kraju, czyli w swojej Chore dzieci nie mogą być leczone, nie mogą iść do Dzieci mają prawo dobrze się odżywiać i ubierać się stosownie do pogody. - Dziecko może zmusić swojego kolegę, żeby grał z nim w Dorośli powinni opiekować się Wszystkie dzieci na całym świecie mają prawo do życia w kraju, gdzie nie ma Dziecko nie ma prawa mieszkać ze swoimi rodzicami. - Dzieci nie mają prawa płakać, kiedy są smutne albo coś je boli. Źródło: opracowanie własneZAŁĄCZNIK NR 2. Niech się wreszcie każdy dowieI rozpowie w świecie całym,Że dziecko to także człowiek,Tyle, że jeszcze ludzie uczeni,Którym za to należą się brawa,Chcąc wielu dzieci los odmienić,Stworzyli dla Was mądre je na co dzień i od świętaSpróbujcie dobrze zapamiętać:Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do szczególnie do zrobienia czegoś uczyć się wszystkiego, co mnie mam prawo sam wybierać, w co się będę bawić. Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, każdego zawsze mogę na ratunek wzywać. Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami, Nikt nie może mi zabronić spotkać ich nie może moich listów czytać bez też prawo do tajemnic i własnego zdania. Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa. A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa. Tak się tu w wiersze poukładałyPrawa dla dzieci na całym świecie,Byście w potrzebie z nich korzystałyNajlepiej, jak Internet NR DO DO BYCIA WŚRÓD DO WYRAŻANIA SWOICH DO DO POZNAWANIA DO OPIEKI DO DO ZASPOKOJENIA GŁODU, UBIERANIA STOSOWNIE DO POGODY. PRAWO DO MIŁOŚCI. PRAWO DO ŻYCIA W RODZINIE Źródło: opracowanie własne
Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle. Dziecka, dziecka, prawa, prawa, poważna sprawa, poważna sprawa /a/d/G/C/E7. Dziecka, dziecka, prawa, prawa, to nie zabawa, to nie zabawa /a/d/G/C/E7. Utwór pochodzi z płyty "Piosenki Zdrowych Dzieci". Odsłony: 3759.
2 126 886 tekstów, 19 876 poszukiwanych i 276 oczekujących Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów. Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków! Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności
3) ”Piosenka o prawach dziecka”- wspólne słuchanie piosenki, nauka piosenki fragmentami, metodą ze słuchu. Rodzic czyta po jednym wersie piosenki, dziecko powtarza za nim.
Piosenka o prawach dziecka Mam prawo żyć /a Mam prawo być sobą /d Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą. /G/C/E7 Mam prawo kochać i kochanym być /a/ d Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić. / G/C/E7 Dziecka prawa poważna sprawa /a/d/G/C/E7 Dziecka prawa to nie zabawa /a/d/G/C/E7 Mogę się śmiać Może się dziać pięknie Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie. Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych Nie można mnie zmuszać do uczynków złych. Mam prawo śnić Mam prawo być inny Mogę być słabszy, lecz nie czuć się winny. Mam prawo śpiewać głośno kiedy chcę Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle. Słowa i muzyka: Jerzy Kobyliński
Wspólne puszczanie balonów na znak istniejących praw dziecka Wykonanie plakatu ,, Mamy swoje prawa" Wspólne oglądanie teledysku do piosenki z repertuaru Orkiestry Dni Naszych ,, Piosenka o prawach dziecka" Cele akcji Propagowanie praw dziecka wśród gimnazjalistów i przedszkolaków Rozbudzanie uczucia empatii wśród gimnazjalistów
Posłuchaj i zaśpiewaj razem z nami. Tekst i akordy "Piosenki o prawach dziecka" Na prośbę wielu rodziców, nauczycieli i dzieci. Śpiewajcie i grajcie głośno i radośnie! Piosenka o prawach dziecka Słowa i muzyka: Jerzy Kobyliński Mam prawo żyć /a Mam prawo być sobą /d Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą. /G/C/E7 Mam prawo kochać i kochanym być /a/ d Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić. / G/C/E7 Dziecka prawa poważna sprawa /a/d/G/C/E7 Dziecka prawa to nie zabawa /a/d/G/C/E7 Mogę się śmiać Może się dziać pięknie Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie. Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych Nie można mnie zmuszać do uczynków złych. Mam prawo śnić Mam prawo być inny Mogę być słabszy lecz nie czuć się winny. Mam prawo śpiewać głośno kiedy chcę Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle.
Plik 05 Orkiestra Dni Naszych Piosenka o prawach dziecka.mp3 na koncie użytkownika marwiac2 • folder Piosenki zdrowych dzieci • Data dodania: 19 lis 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.
. 242 342 451 785 297 419 650 546
piosenka o prawach dziecka tekst